Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Projekt dla ZPP

Nowoczesny portal dla Twojego biznesu!

Realizacja przygotowana przez 4real dla portalu dobry.biz to projekt zrealizowany we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Firma dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i usługami w celu uzyskania i oferowania jak największej ilości wsparcia skierowanego do przedsiębiorców. Opierają swoje codzienne działania na zaufaniu, stabilności na rynku oraz bezpieczeństwie. Ponad 50 000 firm dołączyło już do ZPP, dzięki czemu otrzymują szereg korzyści związanych z codziennym funkcjonowaniem firmy!Naszym celem było stworzenie profesjonalnego serwisu przedstawiającego zalety dołączenia do programu dobry.biz., który oferuje proste i realne korzyści, oparte na kwotach i benefitach. Portal wspomaga budowanie relacji nie tylko ideowych, ale również biznesowych. Dokładnie to samo miała odzwierciedlać zaproponowana przez nas witryna internetowa!

Tworząc tę stronę internetową przyjęliśmy dwa cele:

  • wzbudzenie zainteresowania i zachęcenie sektora małych i średnich przedsiębiorstw do rejestracji w serwisie i tym samym dołączenie do ZPP;
  • rozwijanie współpracy między członkami ZPP i zbudowanie kultury lojalności wobec siebie i organizacji.

Wygląd strony internetowej miał być prosty, przejrzysty, ale też przykuwający wzrok i zachęcający do udziału w projekcie dobry.biz. Zastosowano również aktualne trendy, obecne w projektowaniu stron internetowych. Logotyp dobry.biz delikatnie podkreśla cały wygląd realizacji i nawiązuje do charakterystycznego loga ZPP, jednocześnie przedstawiony jest w nieco zmienionym wydaniu. Charakterystyczne niedźwiedzie pojawiają się również jako część tła strony i są minimalistyczny dodatkiem, który dopełnia koncepcję i podkreśla istniejącą współpracę.

Efekty:
  • Opracowanie architektury informacji i projektu graficznego serwisu
  • Wykonanie i wdrożenie autorskiego systemu zarządzania treścią
  • Wprowadzenie treści na stronę
  • Wprowadzenie standardu WCAG - strona jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników internetu

Na górnej belce znajdują się również dobrze widoczne przyciski do podstron dotyczących logowania i rejestracji. Najważniejsze aspekty, z których mogą korzystać członkowie ZPP zostają przedstawione w przejrzysty sposób dzięki przewijanej stronie oraz rozwijanej belce menu. Głównym i nietuzinkowym elementem jest wideo strony odtwarzane w tle, przedstawiające różne formy usług i rabatów oferowanych w serwisie. Następnie użytkownik spostrzega zaproszenie do trzech największych korzyści płynących z korzystania z portalu dobry.biz. Każda z nich działa jako kotwica, która przenosi odbiorcę do odpowiedniej sekcji strony głównej, z której może dowiedzieć się więcej lub przejść do innych sekcji.

Realizacja utrzymana jest w kolorach standardowych dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Dominujący kolor butelkowej zieleni podkreśla doświadczenie. Jest barwą podkreślająca stabilność i pewność, silnie zaznaczającą swoją obecność. Dokładnie tak, jak firma oferująca program korzyści i pomagająca w podejmowaniu decyzji – ułatwia analizowanie i tym samym dokonywanie słusznych wyborów. Idąc tym tropem, zielony oznacza również zgodę i akceptację, z tego powodu jest wszechobecnie używany we wszelkiego rodzaju interfejsach.

Serwis został stworzony w taki sposób, aby na poziomie strategicznym mógł podzielić użytkowników na trzy, różniące się od siebie grupy. Dzięki tego typu działaniom portal daje możliwość użytkowników na realizację różnych celów, jak i nie narzuca im konkretnego postrzegania portalu. Jedną z grup są użytkownicy niezalogowani, którzy pierwszy raz mają styczność z serwisem. Stworzyliśmy tę część w taki sposób, aby zachęcała odwiedzających do uczestnictwa w projekcie. Kolejno zaprojektowaliśmy sekcję dla użytkowników zalogowanych, którzy chcą korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez portal. Ostatnią grupą, która została wyróżniona na stronie dobry.biz, są pracownicy zarejestrowanych firm, którzy chcą korzystać z oferowanych im usług na korzystnych warunkach.

Projektując stronę internetową dla Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zadbaliśmy o prawidłową hierarchię nagłówków. Takie działania przekładają się na lepszą pozycję strony w wyszukiwarce. Delikatne dodatki, czyli różnorodne formy geometryczne, takie jak kwadraty, trójkąty czy koła podkreślają ważne nagłówki. Cała strona internetowa jest urozmaicona wizualnie oraz intuicyjna, a jednocześnie nienachalna. Charakter projektu jest dokładnie taki, jak przystało na instytucję walczącą o poprawę warunków dla firm oraz ich zrównoważony rozwój – nowoczesna i wygodna w użytkowaniu. Serwis oparty jest na stabilnej i bezpiecznej platformie, jaką jest CMS NETPanel, czyli autorskim systemie zarządzania treścią, przetestowanym przez prokuratorię generalną, setki sądów oraz klientów biznesowych.

Obsługa serwisu jest łatwa zarówno dla administratorów jak i użytkowników. Strona internetowa przedstawia najważniejsze treści, a równocześnie jest czytelna, obiecująca i świeża, co przyciąga użytkowników. Oddając witrynę w ręce Klienta, zadbaliśmy o podstawowe elementy z zakresu SEO, które przyczynią się do lepszej pozycji witryny w sieci.

Ważne:
  • Projekt graficzny
  • Filmik promocyjny wpleciony w górną część strony
  • Podzielenie witryny na trzy grupy użytkowników

Klient:

Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców

Wdrożenie:

Kwiecień 2020

dla tego
Klienta
realizujemy:

4Real

ul. Racławicka 2/28

42-229

Częstochowa

biuro@4real.pl

+48 533 345 520