Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Prokuratura Okręgowa

Strona internetowa dla PO w Jeleniej Górze

W naszym portfolio można spotkać kilkaset witryn stworzonych dla organów sądowych. Stworzoną przez nas stronę www Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, zaliczamy do pierwszej realizacji z internetowych witryn prokuratur okręgowych w nowoczesnej wersji, które wykonaliśmy.

Projektowanie strony zaczęliśmy od rozmowy z odpowiednimi organami, dotyczącej głównych atutów strony. Propozycja, która została zaakceptowana przez prokuraturę, dotyczyła wyeksponowania zdjęcia na stronie głównej. Zdjęcie z drona, umieściliśmy w centralnym punkcie strony głównej. Wyjątkowe zdjęcie powstało dzięki użyciu nakładki przez jego autora — dodało to stronie wyglądu, który może budzić skojarzenia z baśniami Hansa Christiana Andersena. Dodatkowym efektem, który zaproponowaliśmy Klientowi, jest możliwość zamiany zdjęcia, które występuje obecnie na krótki film, ukazujący wygląd Prokuratury z drona.

PO Jelenia Góra
Efekty:
 • Pierwsza realizacja dla Prokuratury Okręgowej
 • Stworzenie projektu graficznego zakładającego ujednolicenie serwisów internetowych prokuratur
 • Zachowanie standardu WCAG 2.0

Architekturę treści podzieliliśmy na cztery kategorie tematyczne:

 • menu, które zawiera informacje ogólne dla interesantów,
 • kategorię, która ukazuje struktury w prokuraturze okręgowej,
 • wyróżnioną informację z danymi rzecznika,
 • dodatkowe informacje.

Zaprojektowaliśmy również odnośniki na stronie, które prowadzą do nadrzędnych oraz podrzędnych prokuratur. Aby użytkownicy strony czuli jak największy komfort z poruszania się w witrynie, przygotowaliśmy system kafelków, które zawierają najbardziej pożądane informacje przez nich oraz wyeksponowaliśmy dane teleadresowe i mapkę.

Opracowując architekturę treści, dołożyliśmy wszelkich starań, aby strona zachowała poprawność merytoryczną i była zgodna ze standardami WCAG 2.0 dotyczącymi dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

Stworzona przez nas strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wyróżnia się zastosowanymi kolorami. Wszystkie kafelki w witrynie zostały zaprojektowane specjalnie dla tej prokuratury i cechują się łamanymi kolorami — czerwonym oraz bordowym.

Ważne:
 • Opracowanie koncepcji architektury treści
 • Stworzenie indywidualnego projektu graficznego
 • Wdrożenie autorskiego Systemy Zarządzania Treścią THEMIS NETPanel
 • Optymalizacja nowej strony pod kątem wyszukiwarek
Klient:

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Wdrożenie:

Październik 2018

dla tego
Klienta
realizujemy:
ZATRUDNIJ NAS
DO SWOJEGO
PROJEKTU

4Real

ul. Racławicka 2/28

42-229

Częstochowa

biuro@4real.pl

+48 533 345 520