Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Tu Łódź

Funkcjonalny portal informacyjny

Poprzedni portal TuŁódź.pl opierał się o szablonowe rozwiązania. Kwestie biznesowe sprawiły, że przyszedł czas na mocne odświeżenie. Na prośbę Klienta zaplanowaliśmy od nowa wielopoziomową architekturę treści z jednoczesnym naciskiem na nowoczesność, przejrzystość oraz użyteczność portalu dla użytkownika. 

Ze względu na dodanie nowych funkcjonalności np. prezentacji transmisji sportowych na żywo, specjalnych kategorii i podkategorii tematycznych, modułów jak sonda oraz większej ilości specjalnych stref sponsorowanych, uwzględniliśmy w projekcie graficznym jedno statyczne menu główne ‘przyklejone’ na górze strony oraz dodatkowe menu tematyczne na każdej podstronie.

Tu Łódź
Efekty:
  • Uwzględnienie najnowszych trendów dotyczących wyglądu i funkcjonalności portali informacyjnych
  • Bardzo rozbudowana architektura informacji
  • Wielopoziomowy układ treści

Chcąc uatrakcyjnić portal zgodnie z panującymi trendami, do projektu dodaliśmy możliwość wgrania wielu grafik, ma on też dynamiczną kolorystykę, która zmienia się na podstronach w zależności od wybranej kategorii tematycznej. Dołożyliśmy również takie rozwiązania jak ruchomy, graficzno-tekstowy slider z aktualnościami na stronie głównej czy tzw. agregator newsów, którego podobne rozwiązania zostały zastosowane w kategoriach tematycznych serwisu.

W przypadku portalu o charakterze informacyjno-rozrywkowym, jakim jest TuŁódź.pl, nie mogliśmy pominąć wartości pozycjonowania organicznego stopki, jako ostatniego miejsca na przyciągnięcie uwagi odbiorców, dlatego zamieściliśmy w niej najczęściej czytane artykuły ze strony, główne kategorie/podkategorie tematyczne oraz rozbudowaną opcję subskrypcji kanałów social media, czy kontaktu. 

Jesteśmy zadowoleni z finalnej wersji projektu, ponieważ zdecydowanie spełnia wszystkie potrzeby potencjalnych użytkowników i mimo dużej ilości informacji, zdjęć czy podziału na wiele kategorii jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze.

Ważne:
  • Zaprojektowanie architektury informacji
  • Stworzenie indywidualnego projektu graficznego
  • Stworzenie wielomodułowego systemu administrowania treścią
  • Optymalizacja portalu pod kątem wyszukiwarek

Klient:

Portal TuŁódź.pl

Wdrożenie:

czerwiec 2019

dla tego
Klienta
realizujemy:

4Real

ul. Racławicka 2/28

42-229

Częstochowa

biuro@4real.pl

+48 533 345 520